W 2019 roku Narodowa Biblioteka przeprowadziła badanie, wg którego minimum 39% Polaków przeczytało jedną książkę. Mowa tutaj o książkach w formie papierowej oraz elektronicznej. Mimo, że nie jest to imponująca liczba, zauważono nieznaczny wzrost czytelnictwa.

Czas na rachunek sumienia – zaliczasz się do tych 39%, czy sięgasz po więcej niż jedną książkę w roku?

Jeśli półki w Twoim domu wypełnione są książkami, a tytuły lektur szkolnych nie są jedynymi, które królują w głowie kiedy ktoś pyta “Co ostatnio czytałeś/aś?” – może czas pomyśleć o wykorzystaniu swojej pasji w życiu zawodowym?

Przyjemne z pożytecznym…

Studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo to propozycja dla osób pragnących w twórczy i kreatywny sposób wykorzystać, rozwinąć i dobrze ulokować swoje talenty oraz zainteresowania związane z literaturą. Jeśli kiedykolwiek w Twoich planach zawodowych pojawiła się praca w bibliotece, bądź wydawnictwie – to zdecydowanie coś dla Ciebie. Kierunek ten wyposaży Cię we wszystkie kompetencje do tego niezbędne, takie jak samodzielność, umiejętność rozumienia praw i procesów rządzących tą branżą, a co więcej – zdobędziesz wiedzę niezbędną do zarządzania księgozbiorem, dbania o niego czy porządkowania.

Perspektywy zawodowe

Ukończenie studiów podyplomowych sprawi, że twoje perspektywy zawodowe gwałtownie się poszerzą. Jako absolwent Bibliotekoznawstwa będziesz mógł pracować we wszystkich typach bibliotek oraz w każdej instytucji, która związana jest z książką. Dzięki doświadczeniu i wiedzy, które zdobędziesz w trakcie studiów, zwiększysz swoja konkurencyjność na rynku pracy, a tym samym, zyskasz realne szanse na obiecującą karierę zawodową.

Ile kosztują takie studia?

Koszt studiów podyplomowych na kierunku Bibliotekoznawstwo wahają się między 3000 a 4000 zł.

Zapisz się już dziś!

Jeśli jesteś zdecydowany/a na przeniesienie swojej pasji na kolejny poziom – zapoznaj się ze
szczegółami kierunku Bibliotekoznawstwo prowadzonego w Instytucie Studiów Podyplomowych
w Słupsku.

Leave a Reply